preloader

Yükleniyor..

Ayasofya Gezilecek Yerler

İstanbul geziniz sırasında Sultanahmet civarında gezilebilecek çok sayıda yer bulabileceğinizi belirtelim.  Özellikle Ayasofya Camii Ayasofya gezilecek yerler listesinde başı çekiyor. Muhteşem bir mimariye sahip olan bu cami yerli ve yabancı herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Yüzyıllar boyunca dimdik ayakta kalmayı başarmış olan Ayasofya eskiden kilise, müze gibi farklı amaçlarla kullanıldı. Halen tüm heybeti ile dimdik ayakta kalmaya devam ediyor.

 

Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarayı olarak da adlandırılan ve yine mimarisi ile gören herkesi etkisi altına almaya başaran Yerebatan Sarnıcı Bizans Dönemi'nden kalma bir yapı. Özellikle su sarnıcı Bizans mimarisinin en güzel örneklerinden biri olması ile ön plana çıkıyor. Fotoğraf çekmek için de harika bir mekan olduğunu belirtebiliriz.

 

Topkapı Sarayı

Elbette İstanbul'a geldiğinizde Topkapı Sarayı'nı da mutlaka gezmelisiniz. Tam 600 yıl süren Osmanlı İmparatorluğu'nun 400 yılı bildiğiniz gibi bu sarayda yönetilerek geçti. Artık İstanbul'u simgesi haline gelen  Topkapı Sarayı'na mutlaka zaman ayırmanız gerekiyor. Osmanlı imparatorluğu döneminde 4000 kişinin yaşadığı bu sarayda etkileyici mimari örnekler ile karşılaşabilirsiniz.

 

Kapalıçarşı Ve Mısır Çarşısı

Hem alışveriş yapmak hem de gezmek istediğinizde rotanızı hemen Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı yönüne çevirebilirsiniz.  Tarihi olmasının yanı sıra İstanbul'un en hareketli ve en canlı yerlerinden biri olması da her yıl yerli ve yabancı çok sayıda kişinin burayı ziyaret etmesini beraberinde getiriyor. Dilerseniz buradan Eminönü'ne geçebilir ve gezinize o bölgeden devam edebilirsiniz.

 

Tarihi Halkın Köftecisi

İstanbul'da mutlaka uğramanız gereken bir diğer mekanda Tarihi Halkın Köftecisi oluyor. 50 yılı aşkın bir süredir hizmet veren ve muhteşem köfte çeşitleri ile tam bir ziyafet çekmenizi sağlayan restoranımızda sizleri de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyarız.  Tarihi Halkın Köftecisi’ne uğramadan İstanbul gezinizi sakın tamamlamayın.