preloader

Yükleniyor..

Ayasofya Yemek Yerleri

Ayasofya Müzesi İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında geliyor. Sultan Ahmet Meydanı yakınında bulunan Ayasofya Müzesi ve Dikili Taş gibi önemli yerleri ziyaret etmek elbette belirli bir zamanı gerektiriyor. Burada turistik gezi yapanlar yemek için de yine burayı tercih ediyor. Genellikle Ayasofya yemek yerleri araştırması internetten yapılıyor.

Bu bölgede yemek için tercih edebileceğiniz en doğru adres Tarihi Halkın Köftecisi oluyor. En leziz köfte çeşitlerinin tadına bakabileceğiniz mekanımızda, tarihi bir dokuda yemek yemenin keyfini de doyasıya yaşayabilirsiniz. Üstelik sizlere sadece köfte çeşitleri sunmuyoruz. Lezzetiyle sizi de mest edecek olan çorba çeşitlerimizin tadına mutlaka bakmalısınız.

Ayasofya’da en leziz yemekler Tarihi Halkın Köftecisi’nde!

Geleneksel Türk lezzetlerini tarifini hiç değiştirmeden hazırlıyor ve sizlerin beğenisine sunuyoruz. Dilerseniz kuzu şiş ve tavuk şiş çeşitlerini de deneyebilirsiniz. Piyaz de en iddialı olduğumuz meze çeşitleri arasında yer alıyor. 1920 yılında küçük bir köfteci dükkanı olarak kurulan Tarihi Halkın Köftecisi, yılar boyu lezzetini koruyarak bugünlere kadar geldi. Çok sayıda yerli ve yabancı turistin uğrak mekanlarından biri olan mekanımız günümüzde Ayasofya yemek yerleri dendiğinde ilk akla gelen yer oluyor.

Sultan Ahmet’in tarihi havası ve tarihi dokusunda yemek yemenin eşsiz keyfini mutlaka herkes yaşamalı! Bu bölgede yemek yiyebileceğiniz bir yer aramak yerine rotanızı hemen mekanımıza çevirmenizi tavsiye ederiz. İlk ısırıkta lezzetine hayran kalacağınız köfte ve şiş çeşitleri dünyanın dört bir yanından misafirlerimizin tadından son derece memnun kaldığı lezzetlerdir. Sizi de en yakın zamanda ağırlamak isteriz. Tarihi Halkın Köftecisi olarak en taze malzemeleri kullanıyor ve hazırladığımız yemek çeşitlerinin tazeliğinden de asla ödün vermiyoruz.