preloader

Yükleniyor..

Gülhane Parkı Ne Zaman Yapıldı?

Gülhane Parkı İstanbul'un en eski ve tarih kokan mekanlarından biridir. Tüm güzellikleriyle insanı büyüleyen bir auraya sahip bu park, göz alıcı deniz manzarasını da bünyesinde barındırmaktadır. Geçmişi adeta günümüzde yaşatan tarihi dokusu ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. İstanbul'da gezilip keşfedilecek yerlerin başında şüphesiz Gülhane Parkı gelmektedir. Bünyesinde barındırdığı müzeleri, tarihi yapıtları, heykelleri ve daha birçok zenginlikleriyle görülmeye değer bir yerdir. Peki Gülhane Parkı ne zaman yapıldı?

İstanbul'un en nadide mekanlarından olan Gülhane Parkı ilk olara Osmanlı Dönemi'nde sarayın dış bahçesi olarak kullanılmıştır. Sarayburnu Parkı olarak da bilinmesinin yanı sıra, sahip olduğu tüm zenginlikleri günümüze dek korumayı başarmıştır. 1912 yılında saray bahçesi konumundan çıkarılarak halkın hizmetine açılmıştır. Gülhane Parkı ne zaman yapıldı diye merak edenler için halka açıldığı tarihin baz alınması gerektiğini söyleyebiliriz.

Gülhane Parkı Nerededir?

İstanbul'un en gözde yerlerinden olan Gülhane Parkı Fatih İlçesi Eminönü Semti'nde yer almaktadır. Sultanahmet'e geldiğinizde Gülhane Parkının tarihi zenginlikleriyle büyülenmeden gitmemenizi öneririz. İçerisinde yer alan rengarenk laleler ve yeşilin en güzel tonlarını bünyesinde barındırması, parkı eşsiz kılan özelliklerinden biridir. Bunların yanı sıra İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müzesi ve Arkeoloji Müzesi gibi birçok tarihi ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Gülhane Parkı ne zaman yapıldı sorusuna ek olarak buraya geldğinizde Gülhane'de nerede yemek yenir sorusunu da merak edebilirsiniz.  İşte tam da bu noktada rotanızı Tarihi Halkın Köftecisi'ne çevirmeniz en doğru tercih olacaktır. Yıllardır edindiği tecrübeleri ve her damak zevkine hitap eden lezzetleriyle mekanın müdavimi olacağınızın garantisini veriyoruz. Güleryüzlü hizmet politikasının yanı sıra , etin en kaliteli halini köfteleriyle harmanlayan Tarihi Halkın Köftecisi, leziz sunumları ve hijyenik ortamı ile güvenle yemek yiyeceğiniz en nadide mekanların başında gelmektedir. Divanyolu Caddesi 26 Numarada hizmet veren köfteci, lokasyon olarak kolay ulaşılabilme avantajına sahip. Buraya geldiğinizde yolunuzun Tarihi Halkın Köftecisi'ne düşmesini tavsiye ederiz!