preloader

Yükleniyor..

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek Yerler

İstanbul, muhteşem tarihi ve birbirinden eşsiz mekanları ile gezilebilecek en güzel şehirdir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmasının yanı sıra, bu şehirde yaşayan insanlar da İstanbul’un eşsiz güzelliklerini keşfetme fırsatını yakalıyor. Özellikle hafta sonları hareketliliği kapsamında, birçok mekan seçeneğini bünyesinde barındırıyor. Şehrin büyüklüğü ve ihtişamı, görenleri kendine hayran bırakıyor. Ailesiyle dışarı çıkmak isteyenler için ise zengin mekan yelpazesine sahip.

Muhteşem manzarası ve tarih kokan aurasını mekanlara yansıtan bir şehirdir İstanbul. Geleneksel lezzetleri , cıvıl cıvıl sokakları, eğlence mekanları,  şık restorantları ve eşsiz güzellikleriyle herkesi büyüleyen bir albenisi vardır. İstanbul’da çocuklarla hafta sonu gidilecek yerler, birçok seçeneği ile ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri, arnavut kaldırımlı sokakları ve Mısır Çarşısı ile ünlü Eminönüdür. Kalabalık ve hareketli olma özelliğine sahip olan Eminönü, ,İstanbul’un ruhunu tam anlamıyla yaşayabileceğiniz bir yerdir. Bunun yanı sıra, Rumeli hisarı da çocuklarınızla gidebileceğiniz en güzel yapıtlardan biridir.

Çocuklara hitap eden İstanbul Oyuncak Müzesi, ailece gidebileceğiniz yerler arasındadır. Hafta sonu gezilebilecek mekanlardan biri de şüphesiz Miniatürk’tür. Çocuklarınızın oldukça hoşuna gidecek cinsten olan bu müze, minimal yapıtlarıyla karşınıza çıkmakta. İstanbul’ da ailece tercih edebileceğiniz yerlerin başında, tarih kokan aurasıyla Sultanahmet geliyor. Gülhane’de keyifli vakit geçirdikten sonra kısa bir yemek molası verebilirsiniz. İşte tam da bu noktada yönünüzü Tarihi Halkın Köfteci’sine çevirmenizi öneriyoruz. Nefis lezzetleri, ailece damak zevkinize hitap edecek şekilde sizlerle buluşuyor. Çocuklarınızı ve sizleri Tarihi Halkın Köfteci’sinde çeşitli lezzetler bekliyor. 1950 yılından itibaren hizmet veren mekan, engin tecrübeleriyle harmanladığı leziz köftelerini hizmetinize sunuyor. Divanyolu caddesinde yer alan Tarihi Halkın Köftecisi, Sultanahmet’in en kaliteli ve en hijyenik mekanlarından biridir. Yolunuzun en kısa zamanda buraya düşmesini öneriyoruz.