preloader

Yükleniyor..

Sultanahmet’e Nasıl Gidilir?

Sultanahmet, İstanbul’un en gözde yerlerinden biridir. Tarihi yapıları-mekanları ve kültürel zenginliklerini bünyesinde barındırması özelliği ile yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi odağında olan bir yerdir. Birçok zengin güzelliği ile her köşesi tarih kokan bir auraya sahiptir. Lokasyon olarak kolayca ulaşılabilme yönüyle avantaj sağlamaktadır. Peki Sultanahmet’e nasıl gidilir?

Sultanahmet’e gitmek isteyenler için birçok ulaşım yolu mevcuttur. Toplu taşıma araçlarından otobüsü tercih edenler, BN2 ve TB2 hattını kullanabilir. Tren yolculuğu yapmak isteyenler için ise Sultanahmet yakınlarından geçen Marmaray hattı oldukça cazip bir seçenektir. Trafik engeline maruz kalmaktan kaçınanlar, Metro kullanarak hızlı bir şekilde Sultanahmete çok yakın olan duraklara ulaşabilirler. En avantajlı yollardan biri ise Tramvayları tercih etmektir. Sultanahmet Meydanı’nda olan durakta inerek, gideceğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. T1 tramvay hattı, en doğru seçenektir.

Sultanahmet’e geldiğinizde meşhur köftelerinden yemeden gitmemenizi öneririz. En kaliteli ve en hijyenik mekanda köfte yemek isteyenler, rotasını Tarihi Halkın Köfteci’ne çevirebilir. Eşsiz lezzetlerini bünyesinde barındıran ve güleryüzlü hizmet politikasını benimseyen bu mekan, misafirlerinin memnuniyetini hedeflemekte. Nefis köfteleri, etin en kaliteli haliyle harmanlanıyor. Salata ve tatlı seçeneklerinin yer aldığı zengin menüsü, her damak tadına hitap eden lezzetleriyle karşınıza çıkıyor. Sadece köfte ile sınırlı kalmayarak tavuk şiş ve kuzu şiş sevenlere de hitap ediyor.  Sunum konusunda gösterdiği titizlik, misafirleri oldukça memnun eder nitelikte.

Sultanahmet, konum olarak her ulaşım aracıyla kolayca gidilebilen bir yer yerdir. Hem yerli hemde yabancı turistlerin büyük beğenisini kazanması yönüyle, yemek sektörü konusunda da geniş mekan seçenekleri mevcuttur. Yolunuz Sultanahmet’e düştüğünde, mutlaka Tarihi Halkın Köfteci’sine uğramanızı öneririz. Divanyolu Caddesi 26 numarada hizmet veren mekan, lokasyon olarak çok rahat ulaşım sağlayabileceğiniz bir yerde olmakla beraber, lezzetli köftelerini sizlerle buluşturmaya devam ediyor.