preloader

Yükleniyor..

Sultanahmet Gezi Rehberi

İstanbul'un en nadide yerlerinden olan Sultanahmet, birçok tarihi yapıya ve otantik mekanlara ev sahipliği yapıyor. Büyüleyici manzarası ve eşsiz aurasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Sultanahmet gezi rehberi kapsamında birçok seçenek yer almaktadır. Tarihi en güzel yansıtan müzeleri, restorantları, cafeleri ve lokantalarıyla nam salmış Sultanahmet, her detayı ile gönülleri fethetmeyi başarıyor.

Sultanahmet'te Gezilecek En Güzel 5 Yer

Sultanahmet, tarihi ve göz alıcı aurasıyla herkesin tercih ettiği güzelliklerin başında gelmektedir. Bünyesinde barındırdığı eşsiz yapıtları kapsamında keşfedilecek birçok tarihi mekana ev sahipliği yapıyor. Sultahmet gezi rehberinize ekleyebileceğiniz yerlerden biri şüphesiz Sultanahmet Meydanı ve Yerebatan Sarnıcı olmalıdır. Tarihin dokusunu yüreğinizde hissettiren Sultanahmet, meydanında barındırdığı hareketliliği ve ihtişamı ile görülmeye değer bir yapıya sahiptir. Yeşilliklerin arasında huzur bulmak ve rengarenk çiçeklerin  eşlik ettiği bir yerde yürümek isteyenler için Gülhane Parkı en doğru tercih olacaktır. Asırlık ağaçlarının gölgesinde dinlenebileceğiniz Gülhane Parkı, bünyesinde tarihi müzeleri ve heykelleri de barındırmaktadır. Bunun yanı sıra Sultanahmet gezi rehberi'ne Topkapı Sarayı'nın da eklenmesi gerekir. Tarihin dokusunu ruhunuzda hissedeceğiniz bu sarayda, büyülenmemeniz mümkün olmayacaktır. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı, alışveriş yapmak isteyenler için en güzel seçenek niteliğindedir.

Gezinizi tamamladıktan sonra kısa bir yemek molası vermek isterseniz, rotanızı doğrudan Tarihi Halkın Köftecisi'ne çevirmenizi öneririz. Sultanahmet'e gelip buraya uğramamanız büyük bir haksızlık olacaktır. Köftelerinde kullandığı kaliteli et ve eşsiz lezzetleri odağında mutlaka tercih edilmesi gereken bir mekandır. 1950 yılından beri hizmet veren Tarihi Halkın Köftecisi, sadece köfte ile sınırlı kalmayarak çeşitli lezzetleri de bünyesinde barındırıyor. Kaliteli ve hijyenik bir ortamda yemek yemek isteyenler için en doğru seçenek Tarihi Halkın Köftecisi olacaktır.