preloader

Yükleniyor..

Sultanahmet Meydanı'na Nasıl Gidilir?

İstanbul, göz alıcı manzarası ve keşfedilecek birbirinden eşsiz yerleri ile dünyanın en güzel şehirleri arasında yer almaktadır. Cıvıl cıvıl sokakları, eğlence mekanları, tarihi dokusu ve ışıl ışıl caddeleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Böylesi güzel bir şehrin en nadide yerlerinden olan Sultanahmet, bünyesinde en çok turist barındırma özelliğine sahiptir. Çünkü müzeleri, tarih kokan sokakları, sarayları, camileri ve daha nice güzellikleriyle başınızı döndürecek büyüleyiciği vardır. Tüm bunların yanı sıra birbirinden güzel mekanları ile özellikle leziz köfteleri açısından adından sıkça söz ettirmektedir. Merak edenler için Sultanahmet Meydanı'na nasıl gidilir? sorusunun yanıtını sizler için kaleme aldık.

Sultanahmet meydanına gitmek için toplu taşıma araçlarından otobüsü tercih edenler BN2 ve TB2 hattını kullanabilirler. Bunun yanı sıra trafiğin karmaşasını ve stresini yaşamak istemeyenler için Sultanahmet yakınlarından geçen metro hattı oldukça cazip bir seçenek olacaktır Bu aşamada sadece kısa bir yürüme mesafesi sizleri bekliyor. Metro'dan çıktıktan sonra İstanbul'un tarih kokan cadde ve sokaklarını keşfederek Sultanahmet Meydanı'na ulaşabilirsiniz. Tren yolculuğunu sevenler için ise yine Sultanahmet'in yakınlarından geçen marmaray hattını kullanmak uygun bir seçim olacaktır. Direkt olarak meydandan geçen T1 Tramvay hattı, Sultanahmet Meydanı'na nasıl gidilir? sorusunun en kolay ve en doğru yanıtı olacaktır.

Sultanahmet'te Köfte Yenilecek Yerler

Sultanahmet, müzeleri ve tarihi dokusunun yanı sıra yemek konusunda da oldukça iddialı bir konuma sahiptir. Keşfedeceğiniz yerlerin tadını çıkarırken kısa bir yemek molası vererek Sultanahmet'in köftelerini deneyimleyebilirsiniz. Bu aşamada rotanızı Tarihi Halkın Köftecisi'ne çevirmenizi öneririz. Köftelerinde kullandığı kaliteli et ve eşsiz lezzet odağında hizmet veren mekan, hijyenik açıdan da büyük bir titizliğe sahiptir. Bunun yanı sıra sadece köfte ile sınırlı kalmayarak kuzu çöp şiş gibi birçok lezzeti de bünyesinde barındırmaktadır. Her damak zevkine hitap eden leziz tatları, sunum konusunda da fazlasıyla özene sahiptir. Çorba, tatlı ve içecek gibi zengin menü seçeneğiyle hizmet veren Tarihi Halkın Köftecisi,tüm lezzetlerinde uygun fiyat avantajını da beraberinde getirmektedir. Sultanahmet Meydanı'na nasıl gidilir? sorusuna ek olarak Tarihi Halkın Köftecisi nerede diye merak edenler için, Divanyolu Caddesi 26 Numara'da faaliyet gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Siz de Sultanahmet'e gelip bu mekanın eşsiz köftelerini tüm lezizliğiyle deneyimleyebilirsiniz. Yıllardır edindiği tecrübeyi lezzetiyle harmanlayan firmamız, köftelerini yüksek hijyen standartlarında  hizmetinize sunmaktadır.