preloader

Yükleniyor..

Sultanahmet’te Fotoğraf Çekilecek Yerler

İstanbul’un  gerek tarih kokan mekanları gerekse kültürel zenginlikleri ile en nadide yeri Sultanahmet’tir. Turistlerin yoğun ilgi odağında olan Sultanahmet, bünyesinde barındırdığı zengin tarihi ile görenleri kendine hayran bırakan bir özelliğe sahiptir. Her köşesini geçmişi ile yaşatan Sultanahmet, her yıl yüksek oranda hem yerli hem de yabancı turisterlere ev sahipliği yapıyor. Peki Sultanahmet’te  fotoğraf çekilecek yerler arasında mutlaka gidilmesi gereken zengin güzellikler neresidir?

 Eşsiz görünümü ve ihtişamlı yapısı ile görülmeye değer yerlerden biri şüphesiz Ayasofya  Müzesi’dir.  İstanbul’daki en büyük Bizans Kilisesi olan Ayasofya Müzesi,  turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bu yüzden fotoğraf çekimi yapılabilecek  eşsiz bir yapıttır. Sultanahmet’in ilgi gören diğer bir alanı ise Sultanahmet Meydanı’dır.  Burada yer alan Yılanlı Sütun ve Örme Sütün, tarihi görünümü ile turistlerin fotoğraf çekimi yaptığı yerlerden biridir.  Soğukçeşme sokağı, Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı ve İstanbul Arkeoloji Müzesi çekim yapabileceğiniz muhteşem tarihler arasında yerini almaktadır.

 Bilindiği üzere Sultanahmet, eşsiz tarihinin yanı sıra köftecileri ile meşhur bir yerdir. Buraya gelip, köftelerinden yememek büyük bir haksızlık olur.  1950 yılından itibaren hizmet veren Tarihi Halkın Köftecisi, nefis lezzetleriyle Türk misafirperverliğinin vücut bulmuş markasıdır. Yılların tecrübesi ile harmanladığı lezzetleri  damak zevkinize fazlasıyla hitap etmekte.  Yiyeceklerinde tercih ettikleri etin kalitesi, enfes tatları da beraberinde getiriyor. Köftelerinin yanı sıra, tavuk ve kuzu şişin en kusursuz lezzetini sizlerin beğenisine sunmakta.  Menüsünde tatlı seçeneklerini de barındıran Tarihi Halkın Köfteci’si ,geniş lezzet yelpazesiyle bütün misafirlerine hijyen politikası kapsamında hizmet veriyor.

 Sultanahmet’e geldiğinizde Tarihi Halkın Köfteci’sinde de mutlaka bir fotoğrafınız olmalı. Lokasyon olarak Divanyolu Caddesi üzerinde hizmet veren mekana kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tarihi Halkın Köfteci’sinin enfes lezzetlerini bir an önce denemeniz için rotanızı mutlaka Sultanahmet’e çevirmelisiniz.