preloader

Yükleniyor..

Sultanahmet’te Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

İstanbul’un tarihi dokusunu hissedebileceğini en ideal mekân Sultanahmet meydanıdır. Muhteşem bir dokuya ev sahipliği yapan yerde aradığınız her şeyi bulabilir ve tarihi dokunun da doyasıya keyfini çıkarabilirsiniz.

Dünyaca Ünlü Ayasofya Müzesi 

Sultanahmet’te gezilip görülmesi gereken yerler arasında en çok ziyaret edilen Ayasofya yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul fethine kadar kilise olarak hizmet veren Ayasofya sonrasında ise cami olarak hizmetine devam etti. Tüm dünya için önemli bir yer alan Ayasofya’yı sizde gezebilirsiniz. 

Fatih Karargahı Topkapı Sarayı

Fatih Sultan Mehmet’in karargâhı olarak bilinen Topkapı Sultanahmet ziyaretinizde gezmeniz gereken tarihi mekânlar arasında yer alıyor. 18.yy ile birlikte müze haline dönüştürülen sarayın kendine has olan özellikleri günümüzde de korunuyor.

6 Minareli Sultanahmet Camii

İstanbul kentimizde bulunan ve 6 minareli Sultanahmet Cami hem yerel hem de yabancı turist akınına uğrayan özel bir mekândır. Yüzyıllar öncesinde inşa edilmiş olan caminde en çok dikkat çeken ise cami içinde yer almakta olan çinilerdir. İstanbul ziyaretinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunan Sultanahmet Cami çinileri sebebi ile yıllar boyu da mavi cami olarak da bilindi. 

Sultanahmet’te Tarihi Lezzetler

Sultanahmet ziyaretinizde gezip görülecek olan tüm mekân ziyaretlerinizde tarihi dokuyu içinize çekmeniz mümkün. Tarihi dokunun içinde yer alan ve halen sizlere hizmet vermekte olan Sultanahmet Tarihi Halkın Köftecisini de ziyaret listenize eklemeyi unutmayın.

Yılların lezzetini halen sizlere sunmakta olan Sultanahmet Tarihi Halkın Köftecisi küçük bir dükkân olarak sizlere hizmet vermeye 1920 yılında başlamış olup halen geleneğini aynı özen ve itina ile gerçekleştiriyor. Sultanahmet ziyaretinizde tarihi dokunun yanı sıra tarihi lezzetlere de yer açarak gezinizi tamamlayabilirsiniz.