preloader

Yükleniyor..

Sultanahmet Yemek Mekanları

İstanbul Türkiye’de turistleri bir mıknatıs gibi kendine çeken kentimiz! Çok sayıda gezilecek ve görülecek yerleri olan bu kentte özellikle Sultan Ahmet yerli ve yabancı turistler tarafından en çok gezilen yerlerin başında geliyor. İşte bu nedenle Sultanahmet yemek mekanları gezmek için bu şehre giden herkesi yakından ilgilendiriyor. Çünkü burada gezilecek onca yer varken sadece yemek için farklı bir yere ulaşım, İstanbul trafiğine gereksiz yere katlanmak anlamına geliyor.

Peki, Sultanahmet yemek mekanları arasında en çok tercih edilen yer neresi? Bu soruya yanıt elbette Tarihi Halkın Köftecisi oluyor. Hatta yemek dendiğinde bu bölgede akla ilk olarak Tarihi Halkın Köftecisi geliyor. 1920 yılında küçük bir köfteci dükkanı olarak hizmet vermeye başlayan bu mekan zamanla en çok tercih edilen ve bölgenin en meşhur köftecisi olmayı başardı.

Mekanımızda en taze malzemeler kullanılarak hazırlanan lezzetli köftelerin tarifini asla değiştirmiyoruz.  Geleneksel köfte tarifini ilk günden bu yana koruyoruz.  Hazırladığımız köfteler 7'den 70'e herkesin damak tadına hitap etmeyi başarıyor.  Dünyanın dört bir yanından gelen yabancı turistler bile köfte yemek için her daim bizim mekanımızı tercih ediyor.

İstanbul gezinize keyifli ve bir o kadar da lezzetli bir mola vermek istediğinizde rotanızı mutlaka mekanımıza çevirin. Bu lezzetli köfteler mutlaka herkes tarafından tadına bakılması gereken yiyeceklerin başında geliyor. Alternatif yemek arayanları da en iyi şekilde ağırlamayı hedefliyoruz.  Bu amaçla sizlere kuzu şiş ve tavuk şiş seçeneklerini de sunuyoruz.

Tarihi bir dokuda, sultan Ahmet’in kendine has  dokusunda birbirinden leziz köfte çeşitlerinin tadına bakmak İstanbul gezinize büyük bir keyif kazandıracak. Bundan böyle İstanbul'a geldiğinizde özellikle Sultanahmet bölgesindeyseniz yemek için bir adres aramaya son verebilirsiniz. Sizleri en iyi şekilde ağırlamak için mekanımıza gelmeniz yeterli olacak.