preloader

Yükleniyor..

Sultanahmet’in Mimarı Kimdir?

Türkiye’de 6 minaresi bulunan 4 camiden biri olan Sultanahmet cami 1609 ille 1616 yılları arasından yapılmıştır. Sultanahmet’in mimarı kimdir sorusunun yanıtından birçok kişi şaşırabiliyor. Osmanlı padişahı I. Ahmet döneminde yapılan caminin mimarı ise Mimar Sedefkâr Mehmet Ağa’dır. İznik çinileri ile süslenen kubbeleri ile dikkat çeken cami Avrupalılar tarafından “Blue Mosque“ yani mavi cami olarak biliniyor. Ayasofya camisinin 1934 yılında müzeye dönüştürülmesi sonrasında ise cami İstanbul’un ana camisi haline gelmiştir.

Sultanahmet’in mimari kimdir sorusunun yanıtına ulaşmanın akabinde bu eşsiz meydanı gezerek sizde tarihi güzelliklere erişmenin avantajını elde edebilirsiniz. Sultanahmet meydanını ziyaretinizde birçok farklı tarihi yeri inceleme ve görmenin ayrıcalığını elde ederken aynı zamanda doğal güzellikleri de doyasıya inceleme fırsatını elde edebilirsiniz.

Sultanahmet Meydanı gezinizde lezzetli bir mola vermek için ise Sultanahmet tarihi halkın köftecisini ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi Sultanahmet Halkın Köftecisi

Muhteşem gezinize lezzetli bir mola vererek tarihi Sultanahmet halkın köftecisini ziyaret edebilirsiniz. 1920 yılından günümüze kadar değişmeyen lezzeti ile dikkat çeken tarihi Sultanahmet halkın köftecisinde öğlen ya da akşam yemeklerinizi dostlarınız ile ya da aileniz ile yemenin keyfini yemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sultanahmet tarihi halkın köftecisinde sadece köfte değil farklı lezzetlere de yer veriliyor. Çorbadan tatlıya kadar uzanan listeden seçimlerinizi yaparak bu özel mekânda lezzetli bir yemek yemenin keyfine sonuna kadar varabilirsiniz.

Tarihi Sultanahmet Halkın Köftecisi Rezervasyon İşlemi

Uygun fiyat seçenekleri ile sunulan lezzetleri tadarken tarihi Sultanahmet halkın köftecisinin kaliteli hizmetini de almanın ayrıcalığını elde edebilirsiniz. 1920 yılından günümüze kadar değişmeyen özel lezzetini sunmaya devam eden köfteciye rezervasyon yaptırarak istediğiniz zaman köftecisi de ziyaret etmeniz mümkün.

Tarihi Sultanahmet halkın köftecisini ziyaretinizde misafirlerinizi ya da sevdiklerinizi de bu mekânda götürebilirsiniz. İstanbul’un özel ve nezih mekânları arasında yer alan köfteci değişmeyen lezzeti ve değişmeyen yerinde sizlere en özel lezzetini her daim sunmaya devam ediyor. Sizde bu özel lezzetti tatmak isterseniz hemen rezervasyonunuzu yaptırarak tarihi Sultanahmet halkın köftecisini ziyaret edebilirsiniz.