preloader

Yükleniyor..

Sultanahmet'te Köfte Nerede Yenir?

İş, gezi ya da ziyaret amacıyla İstanbul'a geldiğinizde mutlaka gezmeniz gereken yerlerin başında Sultanahmet geliyor. Sultanahmet'te gezebileceğiniz pek çok farklı yer bulunduğunu belirtelim. Sultanahmet Camii mutlaka gezmeniz gereken yerler arasında  bulunuyor. Muhteşem bir mimariye sahip olan bu camide sizi etkileyecek pek çok farklı detay bulacaksınız ve muhteşem fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Sultanahmet Meydanı yine İstanbul'da olduğunuzu size net bir şekilde hissettirecek olan ve kentin en görkemli meydanlarından biridir. Roma imparatorluğu tarafından  hipodrom olarak inşa edilen bu meydan farklı bir atmosfer sunuyor olması ile de ön plana çıkıyor. Meydanda görebileceğiniz Ayasofya, örme sütun, dikilitaş, yılanlı sütun da milattan önce 2. Yüzyıldan bu yana dimdik ayakta kalmayı başarmış olan yapılardır.

Ayasofya Müzesi’ne De Uğrayın!

Pek çok farklı dönemden kalma eserlerin sergilendiği Ayasofya müzesi hem içinde sergilenen eserler hem de mimari yapısıyla görenleri kendine hayran bırakan yerlerden biridir. İstanbul'da harika bir gezi yaptıktan sonra Sultanahmet'te köfte nerede yenir  sorusunu sorabilirsiniz. Tarihi halkın köftecisi Sultanahmet ve köfte dendiğinde akla gelen ilk yer oluyor. 1950 yılından bu yana hizmet veren mekanımızda sizi de ağırlamak isteriz.

Tadına doyum olmayan köfte çeşitleri mutlaka tadına bakmanız gereken yemeklerimizden biridir. 1950 yılından bu yana tarifi hiç değiştirilmeyen köfte çeşitlerimiz İstanbul'a gelenlerin keyifli bir öğle ya da akşam yemeği yemesini sağlıyor. Tarihi bir doku da yemek yemenin keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz mekanımızda kuzu şiş ve tavuk şiş çeşitlerimiz de bulunuyor. Aynı zamanda günün en keyifli anlarını yaşamanızı sağlayacak olan tatlı çeşitlerimiz de sizi en iyi şekilde ağırlamamız için  tadına bakmanızı tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz arasında yer alıyor.