preloader

Yükleniyor..

Topkapı Sarayı Sultanahmet’in Neresinde?

Topkapı Sarayı, tarihi yarımadada yer alan ve İstanbul’un yerli ve yabancı turistler tarafından en fazla ziyaret edilen bölgeleri arasındadır. 15. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar Osmanlı Padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı, eşsiz mimarisi ve barındırdığı tarihi değerler ile İstanbul’da mutlaka gezip görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.

1478 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından kurulan, 9 Ekim 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile halka açılan Topkapı Sarayı, Fatih ilçesinin sınırlarındadır. Kapalıçarşı ve Sultanahmet Camii gibi İstanbul’un simgeleri haline gelen tarihi yerlere yakın olan bu müzeye ulaşabilmek için metro, tramvay ve Marmaray hatlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca Atatürk Havaalanı’nda  yer alan metro hattı ile de son istasyon olan Aksaray’a ulaşabilir ve buradan Yusufpaşa istasyonuna aktarma yaparak Sultanahmet durağında inebilirsiniz. Hürrem Sultan Hamamı’nın önünden geçtikten sonra Topkapı Saray’ına ulaşabilirsiniz.

Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Ziyaretlerinde Lezzetli Bir Mola

Topkapı Sarayı ziyaretinizi yaparken ufak bir lezzet molası arıyorsanız Tarihi Sultanahmet Halkın Köftecisi’ni de ziyaret edebilirsiniz. 1920 yılından beri hizmet veren ünlü köfteci, ufak bir köfteci dükkanı olarak başladığı yolculuğuna Sultanahmet’te hizmet vererek devam etmektedir. Kurulduğu ilk günden beri lezzetini değiştirmeyen Tarihi Sultanahmet Halkın Köftecisi, gerçek Sultanahmet köftesi yiyebileceğiniz bir adrestir.

Misafirlerine sadece köfte sunmayan ünlü mekan aynı zamanda köftelerin vazgeçilmezleri arasında yer alan piyaz ve özel salataları da misafirlerine sunmaktadır. Helva gibi tatlılara, çorba ve pilav gibi yiyeceklere de menüsünde yer ayıran Tarihi Sultanahmet Halkın Köftecisi, İstanbul’un ünlü Sultanahmet köftesini tadabilmenizi sağlıyor. Uzun yıllardır değerli misafirleriyle lezzetli menülerini buluşturan Tarihi Sultanahmet Halkın Köftecisi, her geçen gün hizmet kalitesini artırarak çalışmalarına devam etmektedir. Seçtikleri etin kalitesi geleneksel üretim reçetelerinde ve lezzetlerinde harmanlanarak sizlere sunulmaktadır.

Yılların tecrübesi ve çalışma disiplinini lezzetli köftelerinde konuşturan Tarihi Sultanahmet Halkın Köftecisi, tarihi havayı solurken lezzetli köftelerin tadına bakabilmenizi sağlıyor. Sultanahmet’in eşsiz ve büyüleyici havasını hissedebileceğiniz Tarihi Sultanahmet Halkın Köftecisi, yerli ve yabancı turistlerin en ünlü lezzet durakları arasında yer almaktadır.